El ve Ayak Terlemesine Dikkat!

Memorial Ataşehir Hastanesi İç Hastalıklar Bölümü uzmanları, el- ayak terlemeleri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi. El ve ayak terlemesi çok basit görülse de bir çok hastalığın belirleyicisi olan sorunlu bir şikayettir. Toplumda birçok kişide gözlemlediğimiz bir şikayet hastalara çok sıkıntılı anlar yaşatabilmektedir.

Terleme nedenleri neler olabilir ?

Menopoz Troid bozuklukları Tüberküloz vb kronik hastalıklar Kanser Nörolojik hastalıklar Şişmanlık Psikolojik hastalıklar

El ve ayak terlemesi olan hastalar ne yapmalılar ?

Bu tür şikayetleri olan kişilerin mutlaka bir merkezde araştırılması gerekmektedir. Araştırma sonuçları bir hastalığı işaret ediyorsa bunun tedavisi acilen yapılmalıdır.

Alternatif tedavi yöntemleri uygulanabiliyor mu ?

El ve ayak terlemesinde birçok tedaviler uygulanmaktadır fakat çok büyük bir başarı elde edilmemektedir. Bu aşamada alternatif tedavi yöntemleri ön plana çıkmıştır. Yapılan incelemelerde hiçbir hastalığa rastlanmadığı durumlarda kliniğimizde iyontofer tedavisi kullanılmaya başlamıştır.

İyontofer tedavisi nasıl bir tedavidir ?

El, ayak ve koltuk altına özel elektrotlar sayesinde özel akım verilerek ter bezlerinin daha az çalışması sağlanabilmektedir. Bu yöntem hem yan etkisinin az olması hem de başarısının % 80-90 oranında olması nedeni ile şu anda sıklıkla kullanılmaya başlamıştır.

İyontofer tedavisi nasıl yapılmaktadır?

Cihaz el veya ayakların içine konduğu bir kap ve özel elektrotlarla yapılmaktadır.Tedavi 20 gün ve 20 dakikalık seanslar halinde uygulanıyor. Seansların bitiminde haftada bir tedavi devam etmektedir. 3 aylık bir tedavi ile % 90 varan başarı sağlanabilmektedir.

Ayrıntılı Bilgi İçin: Memorial Ataşehir Hastanesi 444 7 888

Güncellenme Tarihi: 30 Nisan 2009Yayınlanma Tarihi: 30 Nisan 2009

Benzer Sağlık Rehberleri