Diş İmplantlarıyla Güveninizi Yeniden İnşa Etmeye Ne Dersiniz?

Diş hekimliğinde implantlar hastanın kendine olan güvenini geri kazanmasına yardımcı olurlar. Kaybettiğiniz dişlerinizle beraber kaybolan fonksiyon ve gülüşünüzü kazanmak artık eskisi kadar zor değil.

Memorial Hastanesi Ağız ve Diş Hastalıkları Bölümü Uzmanları, "Diş İmplantları" hakkında bilgi verdi.

Eksik dişleriniz ya da iyi oturmayan ve yerinde durmayan protezlerinizle yaşadığınız ağrı ve sıkıntılardan kurtulup, daha önceden yemekten zevk aldığınız gıdaları tekrar yemeye başlamak, daha rahat ve sağlıklı bir şekilde gülebilmek için implantlar çözüm olabilir.

İmplant teknolojisi bilişim teknolojisinden de faydalanarak üç boyutlu tasarım yapabilen programlar aracılığıyla kişiye özel hassas implant cerrahisi planlaması yapılabilmektedir.

Yapılan planlamaya göre hassas ve hatasız bir şekilde cerrahinin gerçekleştirilebilmesi için hastaya ait özel delme kılavuzlarının 3D olarak tasarlanmasını sağlamaktadır. Daha sonra bu klavuzlar SLA cihazları yardımıyla üretilmektedir. Bu klavuz apareyler sayesinde frez giriş yolu gibi implant cerrahisinin başarısını etkileyen birçok parametre, 3 boyutlu olarak önceden saptanmış olur. Dolayısı ile implant cerrahisi sırasındaki birçok olası komplikasyon bu şekilde önlenebilmektedir.

Güncellenme Tarihi: 30 Nisan 2009Yayınlanma Tarihi: 30 Nisan 2009

Benzer Sağlık Rehberleri