Hasta Yorumları

Doç. Dr. İzzet Erdinler Her Zaman Yanımızda Olduğunuz İçin Teşekkürler

Prof. Dr. İzzet ERDİNLER

Tavsiye üzerine annemi getirdiğimiz Sn. Doç. Dr. İzzet Erdinler'le tanışmamız, ertesi gün annemi anjiyo için hastaneye yatırmamızla başladı. Kendisine ilk görüşte o kadar çok güvendim ki, annemin ikinci bir kalp kapağı ameliyatına karşı olmama rağmen, annemin bu ameliyatı olmasına razı oldum. Sn. Doç. Dr. İzzet Erdinler, Sn. Doç. Dr. Azmi Hoca'mız ile birlikte çok uyumlu bir ekip oluşturmuşlar. Hocamızın ameliyat sonrası, annemin bulunduğu yoğun bakım odasından beni telefonla arayıp, annemin durumunun iyi olduğunu duymak, beni ve ailemi çok rahatlatti. Hastasını devamlı takip etmek,ilgilenmek hocamızın özelliğiymiş... Hocamız uzun çok sıkıntılı hastane günlerimizde hep yanımızdaydı. Bu ilgisi hastaneden ayrıldığımızda da hiç eksilmedi. Evde dahi, annemin kullandiği ilaçlari tahlileri çok iyi bilen ve ne yapmamiz gerektiğini söyleyen, yoğun işlerine rağmen ulaşabileceğimiz bir doktorumuzun olması kendimizi daha güvende hissetmemizi sağlıyor. Özellikle iki kalp ameliyatı geçiren sıkıntıları çok olan, huyu değişen annemi, iyi dinleyen, anlayan, sabırlı, alçakgönüllü , koyduğu teşhisleri her daim doğru çıkan, hastayı rahatlatmak için elinden geleni yapan mükemmel bir doktor. Bütün zamanını hastaları ile geçiren ne zaman dinlendiğini merak ettiğimiz, kısaca bu mesleği gönülden yapan İzzet hocamıza ve anlayışından dolayı ailesine teşekkür ederiz. Annem uzun süreden sonra hastaneye kontrole yürüyerek gelebilmesi, şikayetlerinin azalması, hocamızın da yüzünü güldürdü. Her zaman yanımızda olduğunuz için ve hersey için sonsuz tesekkürler. 4 mart 2012 Hasta : Nurten KALKAVAN Kızı : Filiz KALKAVAN
Memorial Ataşehir Hastanesi 04 Mart 2012

Yirmi Yıllık Özlem ve Memorial'de Altın Golll...

Prof. Dr. Semra KAHRAMAN,Op. Dr. Aynur ERŞAHİN

Yirmi yıllık özlem ve Memorial'da altın gol. Evet dile kolay yirmi yıl bekledikten sonra Memorial'de mutlu son. Artık üç kişilik bir ailemiz var. Ben, eşim ve biricik kızımız Ecrin Melek Karaduman....Önce Mevla'ya sonsuz şükürler olsun, sonra da başta Semra Hanım olmak üzere tüm ekibine, özellikle doktorumuz Aynur Erşahin'e sonsuz teşekkürlerimizi sunar, işlerinde başarılar dilerim. Tuttuğunuz altın olsun hocam, elleriniz dert görmesin.
Memorial Şişli Hastanesi 02 Mart 2012

Teşekkürler

Prof. Dr. Nüvit SARIMURAT

2 gün apandisit teşhisi ile yatan kızımızı apar topar Nüvit Bey’e getirdik. Kendisi doğru teşhisi koyarak kızımızın apandisit olmadığını tespit etti, bizi evimize gönderdi. Muayene sırasındaki çocuğumuza karşı sevecen ve sıcak yaklaşımları ve bizleri rahatlatan tavrı çok içten ve memnun ediciydi. Bu konu çok hasas olduğu için özelikle buradan da paylaşmak istedik kendisine müteşekkiriz.
Memorial Şişli Hastanesi 01 Mart 2012

Mucize Yaratanlara...Başta Sn. Doç. Dr. Burak Koçak Olmak Üzere..

Prof. Dr. Burak KOÇAK,Uzm. Dr. Serpil GÖRÇİN

3 yıl süresince diyalize girmeden mücadelesini sürdürdüğüm böbrek yetmezliği, 2011 Aralık ayında artık iyice zorlamaya başlamıştı.Böbreklerim doğuştan atnalı şeklinde yani bitişik olduğundan ve beraberinde böbrek yetmezliğine neden olan nörojen mesane sebebiyle takibinde olduğum doktorlarım bana böbrek naklinin yapılamayacağını,diyalize mahkum olduğumu, eğer nakil gibi bir durum olacak ise bunun benim için ölüm anlamına geleceğini -önce bir böbreğin,aradan 3 ay geçtikten sonra ikinci böbreğin alınıp daha sonra yine bu kadar bir süre geçtikten sonra nakil yapılabileceğini ama bu süreçte mutlaka ve mutlaka enfeksiyon oluşacağını ve bunun hayatımın sonu demek olduğunu- söylüyorlardı. Bu konuyu bir kez de nakil yapan uzmanlarla görüşmeye karar verdim.İnternetten nakil yapan bütün doktorların özgeçmişlerini ve yaptıkları operasyonlarla ilgili yorumları okudum.Burak Bey'in özgeçmişini ve genç yaştaki üstün başarılarını okuyunca ve dahası hem üroloji konusunda hem de nakil konusunda uzman olduğunu görünce aradığımı bulduğumu anlamıştım. Benim için ilk aşama Burak Bey ile benim için nakilin mümkün olup olmadığı konusunda bir görüşmeyle başladı.En önemli şey olan doktor-hasta arasındaki güven duygusu oluşmuştu bile. Burak Bey Türkiye'de sayılı doktorların yapabileceği,çoğunluğunun olmaz dediği bu nakil operasyonunu çok başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Ameliyattan gözlerimi "yeniden dünyaya geldim" şeklinde mutlu ve gülümseyerek açtıysam başta kendisinin sayesindedir.Yalnızca mesleki bilgisi ile değil,hastalarına verdiği güven duygusu ve gösterdiği yakın alaka ile de hastalarına sihirli değneğini değdirmekte..Hatta sabahtan akşama kadar ameliyatlar,sonrasında hastaların takibi,katıldığı programlarda nakil dünyasından en güncel verileri paylaşması, bu kadar genç yaşta bu kadar üstün başarılara imza atıp üstün insani vasıflara sahip olması..Aslında mucizenin ta kendisi Sn.Burak Koçak'tır. Bunun yanısıra ekipte Organ Nakli Koordinatörleri Altan Bey ve Mümin Bey'in sizinle birlikte koşturup gösterdikleri yakın ilgileri,Sn.Dr.Cihan Bey'in her sabah gülümseyen yüzüyle yaptığı vizitler ve üstün sabrı,8.kat hemşirelerinin ve organ nakli bankosundaki görevlilerin güleryüzü bahsedilmeden geçilmemeli.. Son olarak her kontrolde sizi güler yüzle karşılayan,sonuçlarınızın iyi olmasına sizden daha çok sevinen,titizlikle tüm değerlerinizi kontrol edip sabırla sorularınızı cevaplayan muhteşem doktorumuz Serpil Hanım'a da teşekkürü bir borç bilirim. En büyük teşekkür de bana böbreğiyle hayat veren biricik kardeşime! Naklin birinci yılında ben ve kendisinin sağlığı çok iyi. Unutmayın!Organ Nakli Hayat Kurtarır!
Memorial Şişli Hastanesi 28 Şubat 2012

Aydın bir doktor Op. Dr. Aydın Ilgın

Op. Dr. Aydın ILGIN

Aydın Ilgın, hakkında onlarca cümle kurabileceğim değerli insan, değerli doktor 19.02.2012 tarihinde eşimin rahatsızlığından dolayı sancıları artınca son olarak bana önceden ismi önerilen Aydın Ilgın Hoca'nın yanına geldik sağolsun çok ilgilendi teşhisi koydu. Laparoskopik dış gebelik ameliyatını yaptı. Çok şükür şimdi eşim daha iyi ve bizler de onun iyi olması ile daha iyiyiz. Bize ilgi ve alakalarından dolayı sevgili doktorumuz Op. Dr. Aydın Ilgın Bey'e ve ekibine müteşekkiriz. O'nu tanımış olmaktan çok mutluyuz. Gerçekten kendisi sadece bir doktor değil aynı zamanda size hastalığınız sonrası ruh halinizi, beden sağlığınızı nasıl koruyabileceğinizi, nasıl eski halinize dönersiniz hakkında bilgiler de veren, konuşmaları ile hem hasta yakınlarını hem hastayı rahatlatan, her türlü çelişkiden korkulardan uzaklaşmanıza yardımcı olan psikolojik destek de veren ilgili ve pozitif birisidir. Tekrar teşekkür ederim siz ve değerli ekibinize çalışma hayatınızda başarılar dilerim.. Barış ve Mercan Kurt.
Memorial Diyarbakır Hastanesi 25 Şubat 2012

Zeki Salar'a Teşekkürler

Op. Dr. Zeki SALAR

Merhaba ismim Özkan Camcı, özel bir bankada çalışıyorum. Eşim Deniz Camcı şuan 7 aylık hamile. Doktor Zeki Bey'e aylık olarak düzenli bir şekilde kontrollerimizi yaptırmaktayız. Ve çok mutluyuz böyle bir doktorumuz olduğundan dolayı. Ben biraz titiz biriyim, birçok doktor ve hastane değiştirdik ama Dr. Zeki Bey'le tanışıncaya kadar. Tabiki de kendisi gerçekten çok tecrübeli ve bilgili, dikkatli ve işini severek yapan biri olduğunu göstermektedir. Ve hastasıyla o kadar ilgili ki anlatamam. En ufak ayrıntılara kadar bütün olasılıkları anlatan ve inceleyen birini daha tanımadım. Kendisine çok teşekkür ederim başarılarının devamını diler ve hastanesine böyle bir doktorla çalıştıkları için teşekkür ederim.
Memorial Antalya Hastanesi 21 Şubat 2012

MUTLULUK

Op. Dr. Zeki SALAR

İlk önce eşimin hamile olduğunu öğrendim ve çok sevindim ve bizim için süreç başladı. Yaklaşık 3 hastane değiştirdik herkes çok ilgisiz sanki işini zorla yaptırıyorlar gibi davranıyorlardı ve Memorial Hastanesi'ne geldik. Op. Dr. Zeki Bey'le tanıştık ve birçok doktor gezdik ve bu kadar kibar, saygılı, işini çok iyi yapan bir doktor görmedik. En ufak ayrıntıya kadar inceleyen öneriler sunan işini dört dörtlük yapan bir doktor yoktur galiba düşünün pazar günü sabah 8 de kan vermeye gittik ve hastanedeydi. Kendisine ve Memorıal Hastanesi'ne böyle bir doktorla çalıştıkları için teşekkür ederim.
Memorial Antalya Hastanesi 20 Şubat 2012

Yeniden Doğuş

Prof. Dr. Cem DEMİREL,Op. Dr. Arzu İlknur ÖZDEMİR

Merhaba Arkadaşlar, Bu hikayemi yazabildiğim her yere yazacağım ama öncelikle buradan başlamak istedim. 3-5 ay kadardır sağ tarafımda, yumurtalık bölgesinde hergün kendini hissettiren ağrım ve adet düzensizliğim vardı, şikayet ile ilgili olarak işyerime yakın olduğu için Ataşehir Memorial hastanesine gittim. Memorial hastanesi ile ilk tanışmam böyle başladı. İlk karşılaştığım ve tesadüfen kendisinden ilk randevu aldığım kişi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Arzu İlknur Özdemir'di. Bana kocaman bir problemimi beni o kadar rahatlatarak anlatmıştı ki; evet sağ tarafımda göbeğime kadar uzanan yaklaşık 16 cm'lik bir miyomum vardı. Bana önerisi Doç. Dr. Cem Demirel ile birlikte bu miyomun laparoskopik yöntemle alınması oldu. Ancak bekar bir bayan olarak bu tanıyı ve ameliyat düşüncesini kendime yakıştıramadım. Ancak sağ tarafımda bir sorun olduğunun farkındaydım, hergün bana kendini hissettiren ve günlük fiziksel aktivitelerimde (yürüyüş, egzersiz, dolaşma, arkadaş ziyaretleri) bile beni isteksizleştiren. Çünkü her an içimde bir fazlalık ve ağırlık taşıdığımı ben çok net anlamasam bile vücudum farkederek beni engelliyordu. Tanıyı ve çözüm önerisini tasdik ettirmek için hem kendi ismi hem de hastanesinin ismi çok duyulmuş, bu alanda çok talep gören Prof. ünvanlı bir üstada daha başvurdum, her hastanın yaptığı gibi kendimi garantiye almaya çalışıyordum. Bana yaklaşık 16 cm civarında miyomum olduğunu ancak bu ameliyatın kesinlikle açık yapılması gerektiğini, başka türlüsünü yapamayacağını ve laparoskopik yöntemle yaparım diyenlerinde yapamayıp ameliyat masasında açığa döneceklerini belirtti. Laparoskopiyi deneyip deneyemeyeceğini sorduğumda, gerek yok, açığa döneceğim bir ameliyata laparoskopiyle başlamanın gereği yok dedi. Kendimi tutamadım ve ağlaya ağlaya muayeneden çıkıp ağlaya ağlaya yürümeye devam ettim. Aklıma Arzu Hanım'ı arayıp Cem Bey'e görünmek geldi, bir cumartesi günüydü ve sağolsun Arzu Hanım ilgilendi ve beni Cem Bey ile görüştürdü. Cem Bey de Arzu Hanım'ın söylediklerini tasdikleyip bu ameliyatı laparoskopik yöntemle yapabileceğini belirtti. Ağlamaya devam ediyordum çünkü estetik de sağlık kadar önemli bir olguydu benim için. Prof. Bey'in söylediklerini Cem Bey'e söylediğimde; merak etme, bir hastaya laparoskopi yapamayacağım halde yaparım deyip masada açığa dönmek kadar etiğe yakışmayan bir tutum olamaz ve bu da bana yakışmaz dedi ve suratının o anki ifadesi gerçekten benim güvenimi kazandı. Tabi ki her laparoskopinin açığa dönme riskinin olduğunu da belirtmişti ancak bu oran % 1'di ve beklenmeyen bir komplikasyon oluşması durumunda bu yola başvurulacaktı. Artık bu sorunumu bu hastanede çözeceğime kanaat getirmiştim ve dışarıda bu camiadan (arkadaş kadın doğum uzmanları) insanlar Cem Bey'in yeteneği konusunda çok rahatlatıcı ifadelerde bulunuyorlardı. Ve büyük gün geldi çattı, 10 Şubat 2012. Ameliyatımın 1 saat civarında sürmesini beklerken ameliyatım 3,5-4 saat sürmüştü. Dışarıda bekleyen ailem tabiri yerindeyse dokuz doğurmuştu. Bir terslik olmasından endişe etmişlerdi ama sonuç HARİKADAN ibaretti. Kendime geldiğimde ameliyatın ne kadar sürdüğünü öğrenince ve içimden çıkan parçaları görünce ben bile o kadar şaşımıştım ki. O kocaman miyom arkasında 4 cm lik bir miyom daha saklıyormuş ve üstelik kanallarımda yapışık imiş ve ellerine sağlık kanallarımı da açtılar Size tıbbi ifadesini de yazayım; her iki fimbrial uç ve her iki over birbirlerine uterus arkasında yapışmış ve konglomerat kitle halinde idi. Birbirine yapışık olan tübaların fimbrial uçları ve overler serbestleştirildi. Benim bunlardan tüm anladığım miyomun alınması dışında benim bu sorunuma da müdahale etmemiş olsalardı benim anne olma ihtimalimin olmaması idi. Bir de patoloji sonucunda verilen rapordaki miyom ölçülerini size yazayım; topluca 30*18*3 cm ölçülerinde gri sarı renkli kesit yüzü homojen myomatöz doku parçaları. 10 Şubat gecesi gayet rahat geçti ve 11 Şubat Cumartesi evime geldim. Biraz da ameliyat sonrası hislerimden ve yaşadıklarımdan bahsedeyim. Bi kere aylardır kocaman olan göbeğim küçücük kalmıştı. İçime CO2 gazı verilerek yapılan bir cerrahi işlem olduğu için biraz omuz sırt ve karın bölgesinde kas ağrılarım vardı, eminim miyomum daha küçük olsa idi ve içimde süren cerrahi işlem daha kısa olsa idi ağrılarımda daha az olurdu. Ağrı dediğime çok da bakmayın ben hiç ağrı kesici kullanmadan atlattım bunları. 2. günümde yaralarımdaki yapışkanları çıkarıp duş aldım, 3. günümde evde fiziksel aktivitelere başladım; çamaşır katlamak makarna yapmak gibi. Dün (18 Şubatta) hastaneye kontrole gittim, normal giysilerimi giydim, hem Arzu Hanım hem de Cem Bey e göründüm. Ultrasonla kontrol ettiler ve Cem Bey yapıştırma yöntemiyle kapattığı küçücük yaralarımdaki misina benzeri ipcikleri kesti. Oradan Üsküdar a geçip hem sahil kenarında hem koru içinde yürüyüşler yaptım. Estetik estetik dedin bundan hiç bahsetmedin derseniz ondan da bahsedeyim, 4 tanecik çok küçük yaram var ve bunlar da şu an bile çok iyi durumdalar. En çok üzerinde konuştuğum konu yaralarımın görünmezliği idi ve şu an bile çok iyi durumdalar. Kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum, içimi bomboş hissediyorum :) Biraz sonra sahil kenarına yine yürüyüşe ineceğim, hava güzel görünüyor. Yarın da iş başı. İşte bütün hikaye bu Not: Ben bu tür yorumları okuyunca acaba firma çalışanı mı diye düşünürdüm yorum sahiplerini, benim hastane çalışanı olmadığımdan emin olabilirsiniz.
Memorial Ataşehir Hastanesi 19 Şubat 2012

ÖZEL bir Doktor İ.Burhan ÖZEL

Op. Dr. İ. Burhan ÖZEL

06.02.2012 tarihinde eşimin doğumunu yaptıran Dr. İ. Burhan Özel ve ekibine sonsuz teşekkürler. Böyle bir doktor ancak böyle bir hastaneye yakışırdı. Doğum için 2 gün kaldığımız hastanenin Yenidoğan servisi çalışanlarının tümüne çok ama çok teşekkür ederiz. Ama en büyük teşekkür hocamız Burhan Bey'e. Hocamız Burhan Bey tıpkı soyadı gibi herkesle özel olarak ilgili ben ömrümde bu kadar iyi niyetli bu kadar açıklamaları ile kafada soru bırakmayan bu kadar aktif ( hem de bu yaşta :)))) ) bu kadar insan canlısı bir doktor görmedim. Bir daha da görmem herhalde. Eşimin riskli doğumunu büyük bir rahatlılıkla yapan doktorumuza doğumdan önce ve sonra sorularımıza sıkılmadan ve hatta hatta cevapsız çağrılarımıza dönüş yapan bir doktor daha tanırmıyım bilemem ama Burhan Hocamız'a ben ve eşim ve yenidoğan bebeğimiz Mustafa Eymen minnettar kalacağız. Sağolun Varolun Hocam. Allah yolunuzu açık etsin.
Memorial Diyarbakır Hastanesi 13 Şubat 2012

CANI GÖNÜLDEN TŞKLER...

Doç. Dr. Hatice ÖZTÜRKMEN AKAY,Op. Dr. Aydın ILGIN,Op. Dr. Erkan DALBAŞI

Çok sevdiğim eşim TERFA BARKIN, Memorial Diyarbakır Hastanesi'nde Sn. Opr. Dr. Aydın ILGIN ve Sn. Opr. Dr. Erkan DALBAŞI'nın ortak girdiği ameliyat sonucu eşim eski sağlığına kavuşmuştur...bundan dolayı... Kadın Hastalıkları Doğum Uzmanı Sn. Opr. Dr. Aydın ILGIN, Genel Cerrah Sn. Opr. Dr. Erkan DALBAŞI'na, Radyoloji Uzmanı Sn. Doç. Dr. Hatice ÖZTÜRKMEN AKAY'a, Memorial Diyarbakır Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ünitesi Sorumlu Hemşiresi Sn. Emek ILGIN ve 2. kat Hemşire ve Pesoneline Kendim ve Eşim Adına CANI GÖNÜLDEN TEŞEKKÜRLERİMİ sunuyorum. MEMET BARKIN Silopi/ŞIRNAK
Memorial Diyarbakır Hastanesi 11 Şubat 2012

KUCAK DOLUSU TEŞEKKÜRLER

Op. Dr. Aydın ILGIN

Diyarbakır Memorial Hastanesi açıldığı günden beri ailemle birlikte hastalık ve sağlık yönünden rahatsızlandığımızda ilk ziyaret ettiğimiz ikinci adresimiz oldu. Eşimin uzun ve sıkıntılı bir hamilelik dönemi süresinde yaşadığı düşük tehlikesi nedeniyle ölümden dönen kızım ve eşimin hayata bağlanmasında ve 05.02.2012 pazar günü saat 12:17 sıralarında Diyarbakır Memorial Hastanesi 2. kat 1203 nolu doğumhane de kalbimin prensesi yuvamın mutluluk kaynağı son aşkım biricik kızım Tuana Gül'ün sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesinde, Doktorumuzun hafta sonu olması nedeniyle izinli olduğu halde bizi yanlız bırakmaması ve canla başla çalışarak değerli emeklerini esirgemeyerek Kızımızı sağlıklı bir şekilde bizlere teslim eden Başta Sayın Dr. Aydın ILGIN bey, Hemşireler Türkan KAÇMAZ, Ceylan ARSLAN ve Hasta bakıcımız Makbule ÜÇÜNCÜ, Hemşire Ayşe YILDIZ, Rojda hanım ve isimlerini hatırlayamadığım 2 .katta çalışan diğer görevlilere de sonsuz teşekkür ediyorum. Ayrıca her muayene için hastaneye geldiğimizde eşime karşı ilgileri, nasihatleri ile moral vererek yardımcı oldukları için Sayın Emek ILGIN hanımefendiye ailem adına çok teşekkür ediyor, Allah sizi ve sizin gibi başarılı insanları başımızdan eksik etmesin... Sayın doktorumuzun da hastaneden taburcu olurken söylemiş olduğu güzel sözlerini burada belirtmek istedim; "bende zor, stresli gecen bir gebeligin ardindan mutlu ve problemsiz sonlanan bir normal dogumun sevinci icerisindeyim. Tuanayi kucaginiza saglikli bir sekilde vermenin tarifi anlatilamaz.... Allah ona güzel ve mutlu bir hayat nasip etsin..."
Memorial Diyarbakır Hastanesi 08 Şubat 2012

Torunum Tuana Gül ÇAT

Op. Dr. Aydın ILGIN

Diyarbakır Memorial Hastanesi'nde torunum Tuana Gül'ün dünyaya gelmesinde önce Allah'ın izniyle ve canla başla çabalarıyla Tuana'mızı bizlere kavuşturan başta Doktor Aydın Ilgın Bey'e, Hemşireler Türkan Kaçmaz, Ceylan Arslan ve Makbule Üçüncü Hanımefendilere çok teşekkür eder, Gayretli Ailesi olarak başarılarınızın devamını dileriz
Memorial Diyarbakır Hastanesi 07 Şubat 2012

< 1 2 3 ... 171 172 173 174 175 ... 189 190 191 >