Memorial Bahçelievler Hastanesi Çok Yakında Hizmetinizde…

Memorial Sağlık Grubu’nun 11. hastane projesi olan Memorial Bahçelievler Hastanesi, çok yakında hizmete giriyor. Akademik kadrosu, ileri tıp teknolojisiyle donatılan tanı ve tedavi üniteleri ile sağlık hizmetini Memorial kalitesi ve güveniyle sunacak olan Memorial Bahçelievler, aynı zamanda doğaya saygılı yeşil hastane özelliği taşıyor.

Kurulduğu günden bu yana güncel tedavi yöntemlerini, hastalarıyla buluşturmayı amaçlayan Memorial Sağlık Grubu’nun en yeni hastanesi Memorial Bahçelievler Hastanesi, kısa süre sonra kapılarını açmaya hazırlanıyor. Hastane, tıbbi ekibinden teknolojik altyapısına hatta binasına dek en güncel yaklaşımlarla inşa ediliyor.

ÇAĞDAŞ MİMARİNİN EN İYİ ÖRNEKLERİNDEN BİRİ…

İnşası devam eden ve Türkiye’nin en büyük özel hastanelerinden biri olması planlanan Memorial Bahçelievler Hastanesi’nin, çağdaş mimarinin en iyi örneklerinden biri olarak tasarlandığını vurgulayan Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç, “Bu yılın son çeyreğinde devreye alacağımız hastanemiz toplam 71.694 m2 inşaat alanına sahip kompleks halinde yükseliyor. Proje kapsamında; 15 ameliyathane, 133 poliklinik, 231 hasta odası, 49 yoğun bakım, 31 müşahede yatağı yer alıyor. Büyümeye yönelik rezerv alanları ile tam kapasite 340 yatak kapasitesine ulaşması planlanıyor. Proje yönetimi ekibi ile birlikte hastane içerisinden medikal yöneticilerimizin, doktorlarımızın ve hemşirelerimizin de katılımı ile oluşturulan proje takımımız, tüm bilgi birikimi ve deneyimini, hasta ve yakınlarının konforunu ön planda tutarak Memorial kalitesinde ortaya koymaya çalıştı” diyor.

Ses akustik danışmanları, sanat küratörleri, alanında en ünlü iç mimarların tasarımları, peyzaj danışmanları ile Memorial hizmet tarzını en iyi şekilde yansıtan Memorial Bahçelievler, doğa ve sanatın iyileştirici gücüyle buluşacağı bir konseptle konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor.

KALİTELİ HİZMET, İLERİ TEKNOLOJİ VE ÇEVRE DOSTU

Uğur Genç, Memorial Bahçelievler Hastanesi’nin modern mimarisinin yanı sıra güneş ışığının pozitif enerjisinden yararlanılacak cephe tasarımı ve yeşil hastane konsepti özelliği ile de ön plana çıktığının altını çizerek, “Memorial Bahçelievler Hastanesi, teknolojik donanımıyla da bir dünya hastanesi konumunda olacak. LEED Platin yeşil bina sertifikası almak için tüm çabalarımız ilk günden beri devam ediyor” şeklinde konuşuyor. Memorial’ın her zaman en kaliteli sağlık hizmetleri sunma misyonunu Bahçelievler Hastanesi ile de devam ettireceğine vurgu yapan Uğur Genç şu bilgileri veriyor: “Memorial Bahçelievler Hastanemiz’in tasarımında hasta, hasta yakını ve çalışanların konforu göz önünde tutuldu. Ferah poliklinik alanları ve odalar, hastaların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edildi. Hastanemiz teknik altyapısı, hibrit ameliyathane tasarımları, kompleks laboratuvarları ile tam donanımlı olarak inşa edildi.”

Memorial Bahçelievler Hastanesi, hasta ve yakınlarının hastanede kaldıkları süreyi konforlu geçirebilmesi düşüncesinden hareketle tasarlanıyor. Gerek standart gerekse VIP odalar, hastaların rahatlığı için minimalist tarzda dekore ediliyor. Bu sayede, hastaların hastanede kaldığı süre boyunca kendini daha iyi hissetmesi amaçlanıyor.

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN EN PRESTİJLİ ÖDÜLÜNÜ ALDI!

Memorial Bahçelievler Hastanesi’nin, Türkiye’de gayrimenkul sektörünün en prestijli ödülü olarak gösterilen Sign of the City Awards “En İyi Hizmet Yapıları” kategorisinde, “En İyi Sağlık Binası-Devam Eden Proje” ödülüne sahip olmasına da değinen Uğur Genç, “Böyle prestijli bir yarışmada kendi kategorimizde birincilik ödülüne layık görülmemiz, hepimizin heyecan ile beklediği ve Türkiye’nin en görkemli sağlık kurumlarından biri olacak Bahçelievler projemiz için attığımız doğru adımların da göstergesi oldu” ifadelerini kullanıyor.

“İSTANBUL’UN MERKEZİNDE BİR DÜNYA HASTANESİ”

“İstanbul’un merkezinde bir dünya hastanesi inşa ediyoruz” diyen Genç, “Memorial hizmet farkını bu hastanemizde de yerli ve yabancı tüm hastalarımıza hissettireceğiz. Şu sıralar hastane inşaatının sona yaklaşmasının heyecanı ile hekim, hemşire ve diğer medikal kadrolarını kurmak için çalışmalara da başladık” müjdesi veriyor.

17 Ağustos 2017

CANLI DESTEK